09 Shkurt 2023
Presidentja Osmani vizitoi komunën e Ulqinit dhe atë të Tuzit Ulqin, 8 shkurt - Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të vizitës zyrtare në Mal të Zi ka vizituar komunën e Ulqinit dhe atë të Tuzit. Në Ulqin, Presidentja Osmani u prit nga kryetari i komunës, Omer Bajraktari. Në takim me kryetarin Bajraktari, Presidentja Osmani shprehu mirënjohje të thellë për kontributin e komunës së Ulqinit më 1999, me strehimin e vëllezërve e motrave nga Kosova gjatë periudhës së luftës. Lexo
Sot nis samiti i liderëve të BE-së Bruksel, 9 shkurt - Krerët e shteteve dhe qeverive të BE-së do të takohen sot për të diskutuar mbi migracionin, çështjet ekonomike dhe mbështetjen e bllokut për... lexo
Qeveria e Kosovës nderon viktimat e tërmetit në Turqi Prishtinë, 8 shkurt - Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës sonte është veshur me ngjyrat e flamurit turk në shenjë nderimi për viktimat që humbën jetën në... lexo