17 Tetor 2018
Vushtrria bëhet me qendër moderne të rinisë Prishtinë, 17 tetor - Qyteti i Vushtrrisë tani do të ketë qendrën e saj të rinisë, investim i MKRS-së në një vlerë prej 280 mijë euro. Në ceremoninë përuruese të objektit mori pjesë ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi. Lexo
Gjergj Kastrioti Skënderbeu, figurë e fuqishme që na lidh me Perëndimin Prishtinë, 17 tetor - “Është ndjenjë e posaçme të ju pres sot, këtu për t’iu falënderuar për punën e veçantë që keni bërë... lexo
Gjilani nis ushtrimin për përballimin e fluksit të mundshëm të refugjatëve Gjilan, 17 tetor - Muajt e verës këtë vit janë përcjellur me të reshura të shpeshta që ka bërë të mundur të kemi më pak raste të zjarreve dhe... lexo