01 Dhjetor 2022

Lista e kandidatëve për deputet që kanë marrë më shumë vota

Prishtinë, 16 qershor - Sipas listës së siguruar nga lajmi.net, Qendra për Numërimin e Rezultateve ka bërë gati të nxjerrë rezultatet e kandidatëve të partive politike për deputetë të Kuvendit të Republikës së Kosovës. Kandidati më i votuar sipas kësaj liste del të jetë lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, me 125 mijë e 509 vota.

Sipas kësaj liste, kandidati i dytë më i votuar është kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa me 94 mijë e 31 vota; lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti me 47 mijë e 940; ai i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj me 39 mijë e 357 vota dhe kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj me 21 mijë e 235 vota.

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, partia e të cilit nuk i ka fituar votat për të kaluar pragun zgjedhor prej pesë për qind, ka fituar 14 mijë e 520 vota; lideri i Partisë së Fortë, Visar Arifaj ka fituar 475 vota, ndërsa kandidati i pavarur Hasan Gashi ka arritur të mbledh gjithësej 450 vota.

Në vazhdim mund të shikoni rezultatet për secilin kandidatë të disa prej partive kryesore, sipas renditjes që kanë pasur në listën e kandidatëve të partive përkatëse, emrin dhe mbiemrin, gjininë dhe numrin e votave.

58 PARTIA DEMOKRATIKE E KOSOVËS; PARTIA E DREJTËSISË; LËVIZJA PËR BASHKIM; PARTIA SHQIPTARE DEMOKRISTIANE E KOSOVËS DHE PARTIA KONSERVATORE E KOSOVËS

 1 HASHIM THAÇI M 125,509

 2 KADRI VESELI M 41,500

 3 FLORA BROVINA F 5,750

 4 HAJREDIN KUÇI M 12,990

 5 ENVER HOXHAJ M 17,117

 6 VLORA ÇITAKU F 4,585

 7 AVNI KLINAKU M 5,300

 8 FERID AGANI M 6,827

 9 MARGARITA KADRIU-UKELLI F 5,167

 10 ARSIM BAJRAMI M 11,937

 11 AZEM SYLA M 8,584

 12 AURORA BAKALLI F 2,846

 13 RRUSTEM MUSTAFA M 6,486

 14 IRFAN FUSHA M 5,529

 15 EDITA TAHIRI F 5,704

 16 ELMI REÇICA M 14,671

 17 ZENUN PAJAZITI M 9,128

 18 LABINOTË DEMI-MURTEZI F 11,014

 19 XHAVIT HALITI M 9,786

 20 FADIL FAZLIU M 4,758

 21 LULJETA VUNIQI F 855

 22 GANI KOCI M 2,909

 23 REXHEP HOTI M 3,452

 24 SAFETE HADERGJONAJ F 3,967

 25 BAJRAM REXHEPI M 5,692

 26 RAMIZ KELMENDI M 9,686

 27 LAURA PERJUCI-ZHERKA F 1,470

 28 AVDULLAH KLINAKU M 3,014

 29 KURTAN KAJTAZI M 4,901

 30 DHURATA HOXHA F 2,802

 31 NAIT HASANI M 7,290

 32 ADEM GRABOVCI M 8,710

 33 SALA BERISHA-SHALA F 10,741

 34 BESIM BEQAJ M 7,821

 35 MEMLI KRASNIQI M 12,056

 36 BLERTA DELIU-KODRA F 4,869

 37 FEHMI MUJOTA M 5,756

 38 SYLEJMAN ÇERKEZI M 2,400

 39 HASIME KRASNIQI F 2,394

 40 FADIL DEMAKU M 6,195

 41 ABDYL YMERI M 5,278

 42 NERXHIVANE DAUTI F 1,527

 43 HALIT KRASNIQI M 3,822

 44 LATIF GASHI M 8,390

 45 XHEVAHIRE IZMAKU F 4,174

 46 FATMIR XHELILI M 6,637

 47 NUREDIN LUSHTAKU M 6,807

 48 SALIHE MUSTAFA F 4,064

 49 LIRAK ÇELAJ M 2,724

 50 AGIM ÇEKU M 8,208

 51 NAFIYE GAŞ F 1,653

 52 MUNIR BASHA M 1,261

 53 HAJDAR BEQA M 6,530

 54 SELVIJE HALIMI F 5,096

 55 BLERAND STAVILECI M 6,497

 56 AGIM ALIU M 12,395

 57 VALBONA DIBRA F 2,378

 58 RAIF QELA M 11,448

 59 QEMAJL MUSTAFA M 5,992

 60 FEVZIJE BERISHA F 2,448

 61 FADIL BEKA M 9,178

 62 RAMË VATAJ M 5,655

 63 ZAHRIJE JUSUFI F 3,500

 64 MUSA DERVISHAJ M 3,868

 65 AGIM KULETA M 1,889

 66 GANIMETE VISOQI F 3,209

 67 BERAT LUZHA M 2,952

 68 ELVIS PISTA M 5,423

 69 ARBËNESHA KUÇI F 1,493

 70 MUHARREM SHABANI M 2,075

 71 RAMIZ RRUSTAJ M 3,740

 72 DRITA KADRIU F 2,305

 73 BEDRI HALIMI M 3,792

 74 GËZIM KELMENDI M 7,412

 75 JEHONA SHYTI F 3,340

 76 EMIN KRASNIQI M 3,271

 77 NAIM FETAHU M 7,359

 78 MEXHIDE MJAKU-TOPALLI F 6,410

 79 DARDAN NOVOSELLA M 3,358

 80 SHUKRI BUJA M 6,725

 81 GANIMETE MUSLIU F 3,231

 82 UKË BERISHA M 1,640

 83 AVNI KASTRATI M 5,168

 84 SOFIJE NOKAJ F 970

 85 BEHAR SELIMI M 5,222

 86 BEQIR SADIKAJ M 4,034

 87 VJOSA SHEHOLLI F 1,516

 88 AVNI TAFILI M 2,885

 89 SHAIP MUJA M 6,609

 90 FLORINA ZYMBERI F 3,066

 91 NEHAT BAFTIU M 6,657

 92 SABEDIN KADRIU M 4,179

 93 LULJETA VESELAJ GUTAJ F 4,653

 94 BISLIM ZOGAJ M 6,408

 95 MUHARREM XHEMAJLI M 4,538

 96 SANIJE DUBOVA F 1,402

 97 FATMIR SHURDHAJ M 5,875

 98 BLERIM REXHA M 3,583

 99 SHQIPE MJEKIQI F 2,231

 100 RAFET RAMA M 10,740

 101 NASER BERISHA M 5,310

 102 NEZIR ÇOÇAJ M 8,408

 103 ADEM BERISHA M 3,873

 104 JANEZ FRROKAJ M 1,255

 105 NIJAZI KOLSHI M 2,388

 106 BAJRAM ZEJNULLAHU M 5,306

 107 NDUE SHABANAJ M 1,456

 108 EMIN MUSA M 4,171

 109 BEKIM HAXHIU M 9,453

 110 SADIK HAXHIU M 3,634


54 LIDHJA DEMOKRATIKE E KOSOVËS

1 ISA MUSTAFA M 94,031

 2 SABRI HAMITI M 9,643

 3 VJOSA OSMANI F 30,431

 4 ISMET BEQIRI M 13,158

 5 KUJTIM SHALA M 10,559

 6 TEUTA SAHATQIJA F 5,523

 7 AGIM ADEMAJ M 6,507

 8 AVDULLAH HOTI M 8,775

 9 LIRIJE KAJTAZI F 7,779

 10 SKENDER HYSENI M 4,212

 11 EQREM KRYEZIU M 3,372

 12 TEUTA RUGOVA F 28,363

 13 NASER OSMANI M 7,599

 14 SHPEJTIM BULLIQI M 5,948

 15 VLORA DUMOSHI F 3,738

 16 ARBEN GASHI M 10,922

 17 MUHAMET MUSTAFA M 6,296

 18 HYKMETE BAJRAMI F 7,439

 19 VALON MURTEZAJ M 5,448

 20 BARDHYL META M 5,863

 21 NAZANE BRECA F 1,868

 22 ANTON QUNI M 19,341

 23 ADEM SALIHAJ M 6,952

 24 KIMETE BYTYÇI F 4,813

 25 ARMEND ZEMAJ M 8,643

 26 BAJRAM GECAJ M 3,743

 27 BESA GAXHERRI F 5,402

 28 LUTFI ZHARKU M 5,656

 29 AGIM KIKAJ M 5,178

 30 DRITA KONXHELI-RADONIQI F 2,015

 31 MURAT HOXHA M 6,360

 32 SALIH MORINA M 6,307

 33 SYNAVERE RYSHA F 5,941

 34 ARMEND IBRAHIMI M 5,057

 35 HASHIM DESHISHKU M 5,121

 36 VJOLLCA KRASNIQI F 2,424

 37 NAIM BEHLULI M 5,516

 38 SADRI FERATI M 6,484

 39 RITA HAJZERAJ-BEQAJ F 2,597

 40 HYSNI GËRGURI M 4,549

 41 LUAN GOLA M 2,707

 42 ALMA LAMA F 5,855

 43 HAKI DEMOLLI M 11,661

 44 SHAIP SURDULLI M 4,421

 45 DORUNTINË MALOKU-KASTRATI F 4,872

 46 MUSA MISINI M 3,829

 47 ALI SADRIU M 6,706

 48 MYBERA MUSTAFA F 1,924

 49 MUSTAFA KRASNIQI M 2,511

 50 ARBAN ABRASHI M 2,102

 51 AFËRDITA BERISHA-SHAQIRI F 2,981

 52 SABIT RRUSTEMI M 4,105

 53 ARDIAN SHALA M 6,150

 54 NJOMZA EMINI F 7,559

 55 NUREDIN IBISHI M 11,322

 56 FADIL KRASNIQI M 2,476

 57 MIRJETA KALLUDRA F 4,900

 58 PRENKË GJETAJ M 3,548

 59 HAZIZ HODAJ M 4,032

 60 VJOLLCA DIBRA IBRAHIMI F 2,526

 61 QAUSH BALAJ M 3,440

 62 VEHBI IMERI M 6,088

 63 SHQIPE HYSENI F 1,936

 64 RRUSTEM BUZHALA M 3,607

 65 HAZIR BOROVCI M 3,798

 66 SHQIPONJA PONOSHECI F 2,661

 67 XHAFER TAHIRI M 3,781

 68 MUHARREM GASHI M 3,494

 69 SELVETE GËRXHALIU-KRASNIQI F 1,854

 70 HANEFI MUHARREMI M 3,148

 71 DURAK SALIHU M 2,699

 72 SADIFETE LUMI F 1,633

 73 BAJRUSH YMERI M 3,528

 74 MILAZIM HALITI M 6,407

 75 SARANDË KIKA F 1,107

 76 BLERIM GRAINCA M 6,794

 77 FATMIR REXHEPI M 7,071

 78 FLORIJE IBISHI-RUDNIKU F 1,580

 79 SHANI MULLABAZI M 1,412

 80 BAJRUSH HOTI M 2,763

 81 ARDITA RIZVANOLLI F 958

 82 DAUT GORANI M 2,392

 83 BLERIM BAJRAKTARAJ M 2,716

 84 AFËRDITA STRELLCI F 1,677

 85 BAJRUSH MORINA M 4,041

 86 MUHARREM SHAHINI M 2,533

 87 TEUTA MUSA F 1,284

 88 ISMET GASHI M 2,720

 89 JETON LAJQI M 2,852

 90 PREMTINA RAKOVICA F 1,430

 91 XHAVIT UKA M 5,427

 92 HATIM BAXHAKU M 7,179

 93 NAILE ALAJ F 1,975

 94 AHMET HASI M 4,815

 95 NAZMI BYTYQI M 3,215

 96 SANIJE KRASNIQI F 1,329

 97 FADIL BERJANI M 2,769

 98 AVDYL SOPAJ M 4,944

 99 DRITA GASHI F 1,643

 100 FARUK NURA M 4,207

 101 VALON MALOKU M 2,579

 102 KOSOVARE AZEMI F 3,255

 103 NIJAZI ADEMAJ M 2,654

 104 FEIM BRAVA M 1,820

 105 EMINE DISHA F 953

 106 BRAHIM SELIMAJ M 3,196

 107 HALIM MUÇOLLI M 1,835

 108 BUJAR ABDULLAHU M 555

 109 ARIF KRASNIQI M 768

 110 ZEF MORINA M 2,520

 

35 LËVIZJA VETËVENDOSJE!

 1 ALBIN KURTI M 47,940

 2 VISAR YMERI M 22,241

 3 AIDA DËRGUTI F 7,341

 4 MYTAHER HASKUKA M 5,993

 5 BESNIK BISLIMI M 7,631

 6 PUHIE DEMAKU F 11,327

 7 GLAUK KONJUFCA M 12,298

 8 LIBURN ALIU M 7,691

 9 ALBULENA HAXHIU F 5,820

 10 REXHEP SELIMI M 9,193

 11 FATON TOPALLI M 5,664

 12 HATIXHE HOXHA F 1,257

 13 DARDAN SEJDIU M 10,989

 14 SALIH SALIHU M 6,041

 15 NAZLIE BALA F 2,160

16 AVNI ZOGIANI M 3,503

 17 DRITON ÇAUSHI M 5,220

 18 SHQIPE PANTINA F 3,085

 19 GANI KRASNIQI M 3,338

 20 ISMAJL KURTESHI M 6,716

 21 AJNISHAHE HALIMI F 1,927

 22 SHEMSI SYLA M 5,027

 23 EMIN GËRBESHI M 2,457

 24 LUMNIJE MORINA F 2,362

 25 ALI JANUZI M 2,118

 26 ALI LAHU M 2,194

 27 MERITA MUSTAFA F 1,616

 28 ISMET HAMITI M 988

 29 MAZLLUM BARALIU M 2,059

 30 ERLETA HOTI F 2,501

 31 HYDAJET HYSENI KALOSHI M 4,606

 32 ARBERIJE NAGAVCI F 2,439

 33 MIRSAD SHKRETA M 1,963

 34 ISMAJL KASTRATI M 2,242

 35 ARBEN GECAJ M 3,793

 36 ALBANA GASHI F 1,503

 37 XHEMAJL PLLANA M 972

 38 JUSUF ULAJ M 1,405

 39 ALBANA FETOSHI F 1,184

 40 TAHIR TAHIRI M 677

 41 FLORIN KRASNIQI M 4,212

 42 FATMIRE KOLLÇAKU F 2,282

 43 BASHKIM NURBOJA M 1,650

 44 KASTRIOT SPAHIU M 1,189

 45 HETE IBERDEMAJ F 732

 46 REXHË IBERDEMAJ M 958

 47 JETON BUDIMA M 739

 48 BESA BERBERI F 801

 49 AFRIM HOTI M 944

 50 YLLI HOXHA M 3,116

 51 BESA BAFTIJA F 3,341

 52 EMRUSH XHEMAJLI M 1,815

 53 HEDVIG KADRIU M 658

 54 MAJLINDA BREGASI F 841

 55 FISNIK ISMAILI M 5,357

 56 AGRON DIDA M 2,857

 57 MIMOZA ABRAZHDA F 1,124

 58 BESIM MUZAQI M 1,590

 59 OSMAN OSMANI M 974

 60 AFËRDITA PIREVA F 1,451

 61 ENVER MORINA M 620

 62 ALI HALIMI M 1,420

 63 JETMIRE VRENEZI F 784

 64 IBISH AHMETI M 786

 65 BASRI KODRA M 1,352

 66 BURBUQE SHURDHA F 579

 67 LEON DUHANAJ M 437

 68 AZEM ZEKAJ M 441

 69 AFËRDITA VELIU DELIJA F 345

 70 GËZIM REXHA M 4,408

 71 KUSHTRIM KRASNIQI M 1,693

 72 MAJLINDA OSTROGLLAVA F 2,477

 73 ARTAN ABRASHI M 2,583

 74 ARIF BOZAXHI M 487

 75 KUJTESË PEJA F 832

 76 FARUK MUJKA M 836

 77 NASER BERISHA M 1,587

 78 NORA ARAPI F 1,913

 79 AGRON HAJZERAJ M 759

 80 SALIH ZYBA M 1,704

 81 KALTRINA SHATRI F 434

 82 AFRIM PUSTINA M 275

 83 AFRIM SPAHIU M 458

 84 ELZA SADIKU F 402

 85 MUHAMET BYTYÇI M 735

 86 ARTON KADRIU M 305

 87 LULJETA JASIQI F 575

 88 MIRAN HALILI M 320

 89 BASHKIM BEQA M 548

 90 FITORE IMERI F 597

 91 FAHRI RESTELICA M 888

 92 FLAMUR BUJUPI M 478

 93 LEONORA UKËHAJDARAJ F 334

 94 DURMISH GASHI M 937

 95 LEVENT KASËMI M 1,242

 96 EMIRE KRYEZIU -MALIQI F 668

 97 IBRAHIM ISLAMI M 559

 98 NIJAZI ISAKU M 1,925

 99 VALIZAKE THAQI CELINA F 1,476

 100 ILIR DEDA M 11,662

 101 ISMAIL AHMETI M 571

 102 BAJRAM CURRI M 613

 103 AVDI MUZLIUKAJ M 498

 104 MESUD MUHARREMI M 261

 105 XHEVDET POZHARI M 1,129

 106 HASAN HAXHIU M 379

 107 LAZËR NRECAJ M 342

 108 BISLIM ELSHANI M 318

 109 PËRPARIM MUJA M 3,424

 110 ZGJIM HYSENI M 2,680

 

44 ALEANCA PËR ARDHMËRINË E KOSOVËS

 1 RAMUSH HARADINAJ M 39,357

 2 BLERIM SHALA M 4,444

 3 MELIHATE TËRMKOLLI F 2,033

 4 NEXHAT DACI M 2,471

 5 ARDIAN GJINI M 3,438

 6 DONIKA KADAJ BUJUPI F 4,794

 7 AHMET ISUFI M 3,996

 8 ANTON BERISHA M 3,507

 9 LAURA KRYEZIU-SELIMI F 1,113

 10 ALI LAJÇI M 1,346

 11 BURIM RAMADANI M 2,567

 12 KYMETE BAJRAKTARI F 1,666

 13 BLERIM KUÇI M 4,103

 14 PAL LEKAJ M 6,991

 15 TIME KADRIJAJ F 4,780

 16 ALI BERISHA M 3,433

 17 RRUSTEM BERISHA M 4,188

 18 TEUTA HAXHIU F 3,308

 19 GAZMEND ABRASHI M 3,276

 20 BESNIK TAHIRI M 3,498

 21 MELIZA HARADINAJ STUBLLA F 1,581

 22 JAHJA LLUKA M 1,201

 23 GENT BEGOLLI M 2,468

 24 PRANVERA DOBRUNA KRYEZIU F 441

 25 FATMIR HUMOLLI M 1,793

 26 MILAZIM ABAZI M 1,949

 27 DRITA KELMENDI-KUKAJ F 1,225

 28 SMAJL LATIFI M 2,832

 29 FEHMI FETAHI M 1,364

 30 VASILIKA ZOTAJ-ASLLANI F 1,281

31 NIJAZI IDRIZI M 1,767

 32 SHKELZEN JUSAJ M 2,820

 33 BURBUQE DEVA F 1,248

 34 JONUZ SALIHAJ M 767

 35 TOMË HAJDARAJ M 2,745

 36 XHENET SYKA F 604

 37 TALAT GJINOLLI M 656

 38 XHAVIT ZARIQI M 2,783

 39 JETA RAFUNA-HASANI F 1,012

 40 REXHEP KADRIU M 2,557

 41 NIKË GJELOSHI M 1,019

 42 ARBËRESHA AJDINI-NALLBANI F 1,034

 43 NASER TRONI M 983

 44 BALI MUHARREMAJ M 5,038

 45 BORE BALAJ F 2,208

 46 BEKË BERISHA M 3,433

 47 SEJD TOLAJ M 2,111

 48 FETIJE HURUGLICA F 887

 49 LULZIM LECI M 2,096

 50 DAUT HARADINAJ M 9,095

 51 TEUTA DURMISHI-BAJRAMI F 830

 52 GANI DRESHAJ M 2,838

 53 ZENUN HALILI M 1,219

 54 DRITA CURRI F 1,296

 55 ZEQIR KIQINA M 1,810

 56 LAHI BRAHIMAJ M 4,309

 57 DRITA MALIQI ZUNÇE F 773

 58 MUHAMET KELMENDI M 1,244

 59 ESAT PECI M 750

 60 XHYLJETA KUQI F 580

 61 LUAN JAHA M 2,041

 62 SHYQRI MEMA M 1,300

 63 FLORIJE BOSHNJAKU F 1,401

64 SHKUMBIN DEMALIAJ M 2,680

 65 ISMET ABDULLAHU M 1,030

 66 MAGBULE SHKODRA F 1,506

 67 ENVER GASHI M 1,205

 68 BEDRI GASHI M 760

 69 ARDITA RAMADANI F 290

 70 REFKI BYTYÇI M 2,096

 71 NEXHMEDIN SHALA M 2,314

 72 TEUTA BERISHA F 345

 73 HAFIR HOXHA M 476

 74 BASRI LENJANI M 1,875

 75 MEJREME BERISHA F 212

 76 MUSA GJAKOVA M 971

 77 HAJDAR SUTAJ M 2,813

 78 MYRVETE LLALLOSHI KRASNIQI F 365

 79 XHEMSHIR RASHITI M 352

 80 PAL CANAJ M 1,497

 81 VLORA HASANI F 861

 82 IDRIZ SELIMAJ M 2,132

 83 RIFAT LILA M 275

 84 ZIZE PEPSHI F 200

 85 AGIM HAZROLLI M 1,810

 86 MUHAMET HALILI M 1,654

 87 XHEVRIJE PECI F 176

 88 BAHRI GASHI M 741

 89 REMZI MEHMETI M 487

 90 BURBUQE SLISHANI F 261

 91 MENTOR FERIZI M 436

 92 NAIM QELAJ M 1,358

 93 VALDETE BEKTESHI F 372

 94 FATMIR KASTRATI M 900

 95 LULZIM KABASHI M 1,811

 96 VJOLLCA KABASHI F 788

 97 XHEVDET DURAKU M 1,099

 98 ERNEST LUMA M 529

 99 HAMIDE GASHI F 139

 100 MAZLLOM KUMNOVA M 886

 101 XHAFER ZYMERAJ M 1,606

 102 SHEFKI SADRIU M 520

 103 HAMEZ CENA M 1,321

 104 IZET RUSHITI M 1,919

 105 KADRI KRIVENJEVA M 753

 106 ZENEL KUÇI M 1,353

 107 BUJAR MORINA M 521

 108 HASAN CACAJ M 1,276

 109 ILMI MUÇAJ M 623

 110 DERVISH TAHIRI M 2,659

 

59 NISMA PËR KOSOVËN

 1 FATMIR LIMAJ M 21,235

 2 JAKUP KRASNIQI M 14,596

 3 VALDETE BAJRAMI F 2,927

 4 BILALL SHERIFI M 1,779

 5 ZAFIR BERISHA M 3,652

 6 SELVIJE REXHEPI F 1,221

 7 IMRI ILAZI M 2,299

 8 FITIM SELIMI M 2,822

 9 ALBULENA BALAJ F 2,595

 10 XHEVAT BISLIMI M 1,819

 11 SEJDULLAH HOXHA M 1,566

 12 ALBANA XHEMSHITI F 361

 13 BEDRI STATOVCI M 892

 14 MUHARREM KUÇI M 696

 15 EDONA SHABANI F 1,535

 16 IZET IBRAHIMI M 1,835

 17 HAXHI SHALA M 5,915

 18 SHUKRIJE BYTYQI F 4,874

 19 NEHAT MAXHUNI M 1,532

 20 SHEKIP FAZLIU M 1,363

 21 LUMTURIJE KRASNIQI F 313

 22 BAJRAM AJETI M 910

 23 KRESHNIK CUKAJ M 1,138

 24 SHUKRIJE HOTI F 282

 25 SINAN ALIAJ M 1,472

 26 SABRI HAZIRI M 565

 27 SHQIPE AHMETI F 631

 28 BAJRAM HASANI M 856

 29 BURIM BERISHA M 264

 30 ADILE NRECAJ F 1,093

 31 RAMADAN KRASNIQI M 756

 32 FAZLI HOXHA M 456

 33 XHEVAHIRE ZHUNIQI F 811

 34 AGIM ÇAKA M 815

 35 REXHEP VRANJA M 546

 36 MERITA ZEQIRI-HAJRIZI F 1,429

 37 FEHMI HYSENAJ M 373

 38 SADIK KRASNIQI M 662

 39 FEXHRIJE KONUSHEVCI F 353

 40 HESET SAHITI M 1,973

 41 BASHKIM MUSLIU M 417

 42 NERXHIVANE AZIZI F 415

 43 FATBARDH GASHI M 330

 44 MUSA SELIMI M 766

 45 SHYHRETE GOSALCI F 243

 46 SHABAN GOLLOPENI M 1,327

 47 FEIM MAZREKU M 796

 48 RREZARTË XHEMA F 733

 49 ISA XHEMAJLAJ M 837

 50 SKENDER REÇICA M 836

 51 ARTIZANE DUSHI F 550

 52 FATMIR SUHODOLLI M 293

 53 BASHKIM BERISHA M 168

 54 ANILA KASTRATI F 479

 55 VALON RAMADANI M 1,909

 56 MUSA FETAHAJ M 499

 57 AFERDITA GJONBALAJ-STUBLLA F 281

 58 SHEMSI ILJAZI M 630

 59 NAIM BOGUJEVCI M 1,064

 60 KRENARE BËRDYNAJ F 398

 61 GASPËR DEMAJ M 457

 62 SKENDER SUSURI M 1,425

 63 ANITA MULOLLI-VRAJOLLI F 425

 64 ZENEL ELSHANI M 338

 65 ENVER HOTI M 2,916

 66 ELFETE SELMANI F 184

 67 BETIM KASEMI M 261

 68 FATMIR BYTYQI M 779

 69 SHQIPE GASHI F 1,011

 70 ABDULLAH VOJVODA M 819

 71 BAHRI BEQIRI M 227

 72 ARTA DEMOLLI F 246

 73 SAFET NISHEFCI M 232

 74 NEXHAT ISUFI M 431

 75 SHEFKIJE SHATRI F 192

 76 FERIM GASHI M 545

 77 GRANIT SHABANAJ M 209

 78 ARIFE MUJI F 879

 79 FATMIR HALILI M 284

 80 ESHREF VISHI M 657

 81 ARBENITA RRUSTEMI F 117

 82 FADIL LUBENIQI M 220

 83 MUSLI MUSLIU M 229

 84 NEVRIJE SEJDIU F 86

 85 ISMAJL NEZIRI M 504

 86 NAIM HASANAJ M 239

 87 FLORIJE KADRIU F 214

 88 ARMIR VUÇITËRNA M 232

 89 NAHIT THAÇI M 345

 90 VALDETE GASHI F 245

 91 MITAT KARAHODA M 294

 92 BEQIR HAMIDI M 217

 93 LEONORA DEVA-BALAJ F 222

 94 VISAR TAHIRI M 954

 95 PETRIT GASHI M 661

 96 SHQIPE ZOGAJ F 494

 97 EGZON GASHI M 187

 98 SELAMI RAMADANI M 259

 99 MIMOZA DILI F 124

 100 NASER MORINA M 905

 101 FETART VESELI M 143

 102 ISLAM KRASNIQI M 123

 103 SHEMSI ELEZI M 453

 104 BLERIM GASHI M 118

 105 ISA MORINA M 367

 106 MUHAMET SHALAJ M 323

 107 LUMNI ZEJNULLAHU M 272

 108 JONUZ ZHINIPOTOKU M 198

 109 MILAZIM XANI M 283

 110 HYSNI DAKAJ M 892

 

40 ALEANCA KOSOVA E RE

 1 IBRAHIM MAKOLLI M 6,537

 2 BAJRAM KOSUMI M 3,320

 3 VIOLETA GASHI F 1,229

 4 FADIL ISMAJLI M 3,360

 5 BERNARD NIKAJ M 3,981

 6 FETIJE KËPUSKA F 560

 7 AFRIM HOTI M 1,504

 8 ARBNOR PULA M 2,730

 9 SUZAN NOVOBRDALIJA F 799

 10 NAIM MALOKU M 1,571

 11 SHEFKI ABDULLAHU M 963

 12 XHEVRIJE BAHTIRI ADEMI F 963

 13 SAMI ZEKA M 530

 14 BANUSH PACOLLI M 1,566

15 MYZEJENE SELMANI F 1,028

 16 FATMIR MATOSHI M 1,275

 17 NASER PAJAZITI M 685

 18 NEXHMIJE KALLABA F 1,019

 19 ISMET HAJDINI M 624

 20 AMIR AHMETI M 4,136

 21 SHUKRENE ROKA F 1,874

 22 BEGZAD GASHI M 489

 23 TEFIK IBRAHIMI M 767

 24 ANITA AHMETI F 629

 25 AVNI GASHI M 594

 26 MIFTAR DRAGIDELLA M 373

 27 TEUTA HASANI F 717

 28 FATMIR KRASNIQI M 1,339

 29 SEVDIJE LAMA F 1,313

 30 REFIK GËRBESHI M 1,387

 31 AGIM REXHEPI M 336

 32 VJOLLCA SHALA-MULAJ F 482

 33 HALIL KASTRATI M 842

 34 FEHMI KRASNIQI M 728

 35 AZRA KRASNIQI F 604

 36 BEJTUSH GASHI M 694

 37 SHEMSI REÇICA M 451

 38 FERDANE LLONÇARI F 525

 39 SEAD MORINA M 756

 40 GJERGJ DEDAJ M 1,444

 41 MIRLINDA SOPI F 622

 42 ARTAN HAZIRI M 799

 43 ISMAIL SEYFETTIN M 334

 44 ARTA HAXHAJ F 823

 45 HALIT YMERI M 475

 46 ARDIAN BYTYQI M 762

 47 XHEMILE TASHI F 251

 48 XHEVDET KRASNIQI M 276

 49 ADRIATIK BEQA M 218

 50 LIRIDONA LLUKA F 1,925

 51 NAIM MAKOLLI M 687

 52 BISLIM IMERI M 348

 53 HIDAJETE ABDULLAHU F 253

 54 NUSRET ÇUBRELI M 603

 55 SHPRESA RAMA F 748

 56 ISET BEKA M 284

 57 HAQIF IBRAHIMI M 342

 58 DAFINA REXHEPI F 557

 59 SABIT RESTELICA M 261

 60 MENDERES HALABAKU M 166

 61 MYBERA KASUMI F 139

 62 NJAZI MIFTARI M 327

 63 XHEMSHIT CAKOLLI M 344

 64 ADELINA GJOCAJ F 265

 65 SHPEND KRASNIQI M 340

 66 FLORENT DOBROSHI M 456

 67 VALBONA MAZREKU F 239

 68 ADEM ZHITOPOTOKU M 183

 69 BEQIR RAÇI M 129

 70 DONIKA SURDULLI F 620

 71 DRITON MORINA M 3,889

 72 AGRON TERZIQI M 3,526

 73 NERXHIVANE VITIJA F 294

 74 BASHKIM STATOVCI M 391

 75 ABEDIN MJEKU M 151

 76 KALTRINË DEMIRI F 490

 77 MUSTAFË KADRIAJ M 428

 78 ISMAIL BEKTESHI M 282

 79 MIRVETE MAQEDONCI F 289

 80 LULZIM KRASNIQI M 170

 81 MUHIDIN HAXHIU M 137

 82 MERITA HYSENI F 545

 83 HILMI HALIMI M 178

 84 ZAIM HAJREDINI M 239

 85 NESRETE KUMNOVA F 1,159

 86 KJANI BERISHA M 129

 87 MIRSIM BEQIRI M 224

 88 AFËRDITA NAMANI F 117

 89 TAFË VESELAJ M 191

 90 HASAN KRASNIQI M 2,059

 91 BURBUQE BUCALIU F 544

 92 RAMUSH MEHMETI M 444

 93 SAMI BILALLI M 187

 94 LIRIDONA OSMANAJ F 1,073

 95 NAZMI GASHI M 176

 96 NAIM HASANI M 425

 97 AGRON REXHEPI M 3,185

 98 GANI BALAJ M 297

 99 ELVIRA ZEQIRAJ F 196

 100 ISLAM PACOLLI M 3,071

 101 VELİ MAZREKU M 501

 102 AFRIM MIFTARI M 417

 103 XHEMAJL BERISHA M 207

 104 EKREM MUSTAFA M 433

 105 IZEIR HYDA M 317

 106 SHKELZIM MURTEZI M 217

 107 FAZLI HALILAJ M 148

 108 REJHAN VUNIQI F 454

 109 DARDAN GASHI M 1,111

 110 BEHGJET PACOLLI M 14,520

 

37 PARTIA E FORTË

 1 VISAR ARIFAJ M 475

 2 YLL RUGOVA M 260

 3 ZANA MULLAADEMI F 171

 4 EROLL SHPORTA M 122

 5 BIROL URCAN M 127

 6 TRINGA LATIFI F 84

 7 DREN MALIQI M 79

 8 GENC SALIHU M 104

 9 NITA SALIHU HOXHA F 61

 10 VALON BADIVUKU M 71

 11 DREN UKMATA M 73

 12 KALTRINA KRASNIQI F 31

 13 VIGAN HOXHA M 46

 14 RRON BAJRI M 53

 15 DITEA KRASNIQI F 72

 16 PETRIT GORA M 50

 17 RINA VUÇITËRNA F 53

 18 ROBERT DELHYSA M 39

19 AGON PIRKU M 29

 20 RINETA KRASNIQI F 31

 21 ANTON GOJÇAJ M 33

 22 DARDAN HASKU M 42

 23 SHEGA SHKODRA F 41

 24 DONJET SHABI M 11

 25 GENT THAÇI M 51

 26 GRESA STATOVCI F 29

 27 LEVENT BÜTÜÇI M 28

 28 ALIRIZA DAPKO M 16

 29 DRITA NOKAJ F 38

 30 DONIKA RUDI F 39

 31 GRANIT HAVOLLI M 27

 32 VISAR KASA M 23

 33 VALBONA SHUJAKU F 31

 34 ILIR BAJRI M 59

 35 HEROID SHEHU M 28

 36 URATË RAMADANI F 15

 37 TAULANT BYTYQI M 42

 38 YLL HAVOLLI M 17

 39 LUIZA SEKIRAQA F 12

 40 BESFORT GURI M 12

 41 AGON IBRAHIMI M 33

 42 ARDITA GJERGJEKU F 21

 43 EMIN MYFTIU M 21

 44 GONXHE DOBROSHI F 12

 45 MIC SOKOLI M 17

 46 QENDRIM GASHI M 18

 47 FJOLLA SADIKAJ F 21

 48 ARBËR GJONI M 15

 49 NESIM MAXHUNI M 25

 50 LIRA RAMADANI F 16

 51 BERIN HASI M 16

52 MALISA ZYMBERI F 12

 53 FLAKA HOXHA F 15

 54 FISNIK SYLKA M 16

 55 LIME KICAJ F 5

 56 ARDIAN VELIU M 15

 57 TRINGA SHPENDI F 29

 58 EDONA TOÇILLA F 30

 59 BERAT HASANI M 17

 60 GENTA HOXHA F 26

 61 DRITËRO MEHMETAJ M 21

 62 ROLAND SYLEJMANI M 7

 63 ABETARE GASHI F 22

 64 KOMBËTAR USKANA M 14

 65 ARDI HASIMJA M 25

 66 ARBNORA GOSALCI F 25

 67 MILOT SHALA M 27

 

45 HASAN GASHI

 1 HASAN GASHI M 450

Ndërkohë kanë mbetur të numërohen edhe votat me kusht dhe me postë, prandaj Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk mund ta bëjë certifikimin e rezultateve derisa Qendra e Numërimit të Rezultateve t’ia konfirmoië se kanë përfunduar i gjithë procesi i numërimit të votave.

/Lajmi.net/

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 dhjetor 2022

- Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale shqyrton Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2023, për fushat që janë në fushëveprim të Komisionit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 9:00)

- Ne kuadër të Ditës botërore të luftës kundër sëmundjes së HIV/AIDS, Drejtoria e Shëndetësisë organizon hapjen e Qendrës Mobile për testim me ç’ rast Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama bashkë me Drejtorin e Shëndetësisë Izet Sadiku do të vizitojnë këtë qendë. (Sheshi Zahir Pajaziti, ora 11:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton kërkesat buxhetore të institucioneve që i raportojnë Komisionit, lidhur me Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2023. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 11:00)

- Drejtoria e Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës organizon një panel diskutimi me temë “Barazia - Dita Botërore e HIV/AIDS” me akterët relevant të kësaj teme. (Salla e amfiteatrit në objektin e Qendrës së Studenteve, ora 12:00)

- Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, në nivelin legjislativ, ekzekutiv, rregullator dhe në ndërmarrje publike interviston dëshmitare nga ZRRE për periudhën 2013-2017 dhenga KEK për periudhën 2018-2022. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 13:00)

- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu zhvillon një vizitë në Agjencinë për Ndihmë Juridike Falas. (Objekti i Agjencisë, ora 13:00) 

- Forumi i Gruas i LDK-së mban konferencë për medie. Tema e konferencës është vrasjet e grave dhe nevoja urgjente për reagim institucional e shtetëror. (Selia qendrore e LDK-së, ora 13:00)

- Partia Demokratike e Kosovës mban sot konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 14:00)

- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu zhvillon një vizitë në Strehimoren në Prizren. (Strehimorja në Prizren, ora 14:30)

- Kolegji AAB organizon ceremoninë e ndarjes së Çmimit Ndërkombëtar për Demokraci dhe Integrime, politikanes së njohur gjermane, ish deputete në Parlamentin Evropian, zonjës Doris Pack. (Teatrin AAB “Faruk Begolli”, ora 15:00)

- Kolektivi Për Mendim dhe Veprim Feminist organizon protestë për të kërkuar që vrasjet e grave nga burrat të trajtohen si urgjencë kombëtare. (Sheshi Zahir Pajaziti, ora 16:00)

- Galeria 17 organizon hapjen e ekspozitës "In the making", nga Yll Xhaferi dhe DYVO. (Galeria 17, ora 18:00)

- Mbahet hapja solemne e Festivalit Ndërkombëtar të Filmit “Art Without Limit International Film Festival” edicioni i 3 -të. (Kino Armata, ora 19:00)