13 Korrik 2020

Craig i parë me mjekër në filmin e ardhshëm të James Bond

Hollywood, 23 tetor - Daniel Craig do të jetë agjenti i parë 007 me mjekër në filmin e ardhshëm të James Bond.

Aktori do të jetë i pari që do të mbajë mjekër në historinë e filmave të agjentit të famshëm.

Por, ky nuk do të jetë ndryshimi i vetëm. Filmi i radhës i agjentit 007 me titull ‘Skyfall’ do të ketë një buxhet shumë më të ulët se të mëparshmit.

Një burim tha për mediat britanike: “Kasti i aktorëve do të jetë i limituar. Skenat e aksionit më shumë kanë të bëjnë me shpërthime dhe jo përleshje mes personazheve apo shkëmbime zjarri.”

Filmimet që do të fillojnë muajin e ardhshëm do të realizohen më së shumti në Londër dhe Skoci.

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Korrik 2020 - Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri e hap fushatën e korrje-shirjeve. (Fushata e korrje-shirjeve nis në mes të fshatave, Livoq i Poshtëm dhe Velekincë, ora 10:00)

- Kryeministri Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa dhe nga ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt do të vizitojë kompaninë “SOWI KOSOVA” në Bajgorë të Komunës së Mitrovicës. (Bajgorë - Mitrovicë, ora 11:00)

- Vazhdon seanca plenare e Kuvendit në të cilën do të shqyrtohet Projektligjit për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020. (Salla e Kuvendit, ora 14:00

- Kryeministri Avdullah Hoti raporton në Kuvendin e Kosovës lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19. (Salla e Kuvendit, ora 16:00)