21 Tetor 2016

Tregti

Investimi në ndërtime ekologjike, synim i bashkëpunimit me Kosovën

Prishtinë, 21 tetor - Sot, në Odën Ekonomike të Kosovës qëndroi një delegacion i biznesmenëve dhe investitorëve nga Bursa e Truqisë, të organizuar në Shoqatën e Inxhinierëve dhe Arkitektëve biznesmenë (BUMIAD), ku biseduam për mundësitë e bashkëpunimit bilateral.Lexo

FMN: Rritja e çmimeve të naftës zbut presionin financiar arab

Dubai, 20 tetor - Fondi Monetar Ndërkombëtar publikoi në Dubai raportin mbi parashikimin ekonomik në Lindjen e Mesme dhe vendet e Afrikës Veriore, ku thuhet se me rritjen e çmimeve ndërkombëtare të naftës është zbutur disi presioni financiar i vendeve arabe të Gjirit. Lexo

Obama: Tregtia e lirë përmirëson jetën e miliarda njerëzve

Washington, 20 tetor - Në një reportazh për të përditshmen italiane “La Repubblica” Presidenti Obama ka mbrojtur marrëveshjen e Tregtisë Transatlantike dhe Partneritet për Investime (TTIP) të hartuar me Bashkimin Evropian.Lexo

Agjencia për Investime organizon Forumin për Tregti në Romë

Prishtinë, 19 tetor - Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, përkatësisht Agjencia për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), në bashkëpunim me Agjencinë Italiane të Tregtisë – ICE, me 31 janar 2017 në Romë të Italisë organizon Forumin për Investime dhe Tregti. Lexo

MTI organizon Forum për Investime dhe Tregti në Londër

Prishtinë, 19 tetor - Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, përkatësisht Agjencia për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), në bashkëpunim me Ambasadën e Britanisë së Madhe në Kosovë, me 3 nëntor në Londër të Britanisë së Madhe organizon Forumin BM/SHBA - Kosovë për Investime dhe Tregti. Lexo

Zëvendësministri Demaj, në Forumin për Investime dhe Tregti Kosovë - Turqi

Stamboll, 19 tetor - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Emanuel Demaj, ka shoqëruar ministren e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, në Forumin për Investime dhe Tregti Kosovë - Turqi i cili u mbajt në Stamboll.Lexo

previous

1-6 Nga 3400

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
 • Nr. fl.ngaStatusi
 • TK1017Istanbul - AtaturkARRIVED 08:04
 • EZS1483GeneveARRIVED 08:41
 • WK402ZurichLANDED 09:00
 • 4T2352ZurichSCHEDULED 09:51
 • OS777ViennaESTIMATED
 • Nr. fl.pėrStatusi
 • TK1018Istanbul - AtaturkLEFT 08:53
 • EZS1484GeneveSCHEDULED 09:20
 • WK403ZurichSCHEDULED 09:45
 • 4T2353ZurichSCHEDULED 10:30
 • OS778ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh