26 Qershor 2016

Teknologji

Note 7 prezantohet në muajin gusht

Seul, 16 qershor - Samsung Galaxy Note 7 është një model që pritet të dalë në treg gjatë muajit gusht. Prezantimi i tij mësohet se do të bëhet me datë 2 gusht në një konferencë për mediat.Lexo

Përurohen kabinetet e informatikës në dy shkolla

Prishtinë, 16 qershor - Zyra e BE-së dhe Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë organizon një vizitë monitoruese dhe promovuese në terren tek përfituesit e shkollave të projektit TIK në Kosovë. Lexo

Microsoft do të blejë LinkedIn për 26.2 miliardë dollarë

New York, 14 qershor - Gjiganti i softurëve Microsoft bëri të ditur se ka në plan të blejë rrjetin social LinkedIn për 26.2 miliardë dollarë amerikanë, në kërkim të mundësive të reja të rritjes si kompani. Lexo

Inaugurohet Qendra Inovative të Ministrin e Arsimit

Prishtinë, 7 qershor - Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar dhe drejtori i kopmanisë “Microsoft” për Kosovë dhe Maqedoni, Ljupco Georgiev, do të mbajnë konferencë për media, ku do ta inaugurojnë Qendrën Inovative të MAShT dhe do ta paralajmërojnë projektin “Microsoft Showcase Classroom”, i cili do të realizohet në kuadër të kësaj Qendre. Lexo

NASA me projekt për kolonizimin e Marsit

Florida, 4 qershor - Katër robotë të ndërtuar nga NASA mund të jenë pionierë në kolonizimin e Marsit, pjesë e një ekipi ndërtimi paraprak për të krijuar vendbanime për eksploruesit njerëzor.Lexo

NASA eksperimenton me një banesë të re hapësinore

Florida, 30 maj - Astronautët në Stacion Hapësinor Ndërkombëtar arritën me sukses të fryjnë një njësi prej pëlhure që do të shërbejë si banesë eksperimentale për të jetuar në hapësirë eksperimentale. NASA mendon që ky do të jetë modeli i ri me kosto më të ulët dhe më i sigurtë për strehimin e ekuipazheve gjatë qëndrimeve të zgjatura në hapësirë.Lexo

previous

1-6 Nga 2175

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
 • Nr. fl.ngaStatusi
 • TK1017Istanbul - AtaturkARRIVED 08:04
 • EZS1483GeneveARRIVED 08:41
 • WK402ZurichLANDED 09:00
 • 4T2352ZurichSCHEDULED 09:51
 • OS777ViennaESTIMATED
 • Nr. fl.pėrStatusi
 • TK1018Istanbul - AtaturkLEFT 08:53
 • EZS1484GeneveSCHEDULED 09:20
 • WK403ZurichSCHEDULED 09:45
 • 4T2353ZurichSCHEDULED 10:30
 • OS778ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh