23 Janar 2017

Ballina

Kosova dhe Zvicra me projekte bashkëpunimi në sektorin e qumështit

Prishtinë, 23 janar - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka pritur sot në një takim drejtorin e Dhomës së Tregtisë, Industrisë dhe Shërbimeve Zvicër-Kosovë, Stefan Sarkany, si dhe udhëheqësin e Organizatës Zvicerane të Prodhuesve Artizanal të Djathit “From Arte”, Jacques Gygax, me të cilët ka biseduar për bashkëpunimin në sektorin e prodhimit dhe përpunimit të qumështit.Lexo

NISMA: Vazhdimi i dialogut, shitje e interesave të vendit

Prishtinë, 23 janar - NISMA për Kosovën konsideron se paralajmërimi për një takim në mes të Kosovës dhe Serbisë për ditën e nesërme në Bruksel është tërësisht në funksion të interesave të Serbisë dhe aspak edhe në interes të Kosovës.Lexo

Aktakuzë kundër një inspektori të MPMS-së, për marrje të ryshfetit

Prishtinë, 23 janar - Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë, kundër të pandehurit M.B., për shkak se ka kryer veprën penale marrja e ryshfetit nga neni 428 paragrafi 1 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.Lexo

Selmanaj ofroi mbështetjen e tij për Veteranët e Luftës

Pejë, 23 janar - Kryetari i Komunës së Deçanit Rasim Selmanaj, vizitoi sot zyrën e OVL të UÇK-së Pejë. Me këtë rast ai u njoftua rreth aktivitetit të Degës së Pejës. Lexo

U mbajt takimi i gjashtë i Këshillit Kombëtar për Investime

Prishtinë, 23 Janar 2017 - Sot u mbajt takimi i rregullt i Këshillit Kombëtar të Investimeve të cilin e udhëhoqën Zëvendës Ministrja e Integrimit Evropian, znj. Anila Statovci Demaj dhe Ministri i Financave, Abdullah Hoti. Lexo

Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
 • Nr. fl.ngaStatusi
 • TK1017Istanbul - AtaturkARRIVED 08:04
 • EZS1483GeneveARRIVED 08:41
 • WK402ZurichLANDED 09:00
 • 4T2352ZurichSCHEDULED 09:51
 • OS777ViennaESTIMATED
 • Nr. fl.pėrStatusi
 • TK1018Istanbul - AtaturkLEFT 08:53
 • EZS1484GeneveSCHEDULED 09:20
 • WK403ZurichSCHEDULED 09:45
 • 4T2353ZurichSCHEDULED 10:30
 • OS778ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh